چهل گفتار پیرامون ارتقای مهارتهای فروش

مهارت های ارتقاء فروش

از {{model.count}}
50,000 تومان
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.
تعداد
نوع
  • {{value}}
مقایسه
کمی صبر کنید...

ضمانت خرید

بهترین محصول باکیفیت

بهترین قیمت

بهترین محصول باکیفیت


توضیحات اجمالی

"چهل گفتار پیرامون ارتقای مهارتهای شخصی در کسب‌و‌کار"، حاوی ۵ فصل و ۴۰ گفتار است. این ۵ فصل عبارتند از: بینش های فردی و ارتقای مهارتهای شخصی‌، بالندگی ذهنی و ارتقای مهارتهای شخصی‌، تکنیک های پایه‌ای و ارتقای مهارت های شخصی، برندسازی و ارتقای مهارتهای شخصی‌، کارآفرینی و ارتقای مهارت های شخصی‌ می‌توانید مطالعه را بدون درنظر گرفتن فصل ها بخوانید. ضرورتی ندارد که از فصل نخست شروع کنید، و یا در هر فصل، هر گفتار را به صورت منظم بخوانید.‌ می‌توانید بنا به پرسشهایی که دارید، به فصل مربوطه مراجعه کنید.

فصل اول: بینشهای فردی و ارتقای مهارتهای شخصی

فصل نخست حاوی ۸ گفتار است تا راهنمای پیشرفت شخصی مان باشد. اگر اهدافی به بلندای قله ی اورست دارید، این گفتارها را بخوانید.برای "حرفه ای شدن" و "دستیابی به این اهداف" به نقشه ی راه نیاز داریم.
در دومین گفتار این فصل، این نقشه ی راه تقدیم شما است.
بدون تردید هر انسانی دارای یک "الگوی قهرمان" است که در اعماق ذهن خود با آن زندگی می کند. گاه به آن نزدیک می شود، و گاه کیلومترها از آن فاصله می گیرد. می دانید چرا؟ چون باید "هزینه ی قهرمان شدن" را بپردازد که عبارت است از: پذیرش مسئولیتها، پرورش قابلیتها، و آمادگی برای جذب مهارتها.
در کمال تعجب، همراه این "الگوی قهرمان" باید بتوانیم با جسارت و بی پروایی "مدیریت نادان درونمان" را جدی بگیریم. سومین گفتار این فصل به مدیریت این دو می پردازد: "مدیریت الگوی قهرمان درون"، و "مدیریت نادان درون." 

چنین دستاوردی به ما نوید می دهد که "آینده سازی" و "آینده سوزی" در دستان خودت است. هر کدام را بپسندی، نصیبت خواهد شد. کافیست بدانی "آینده سوزی" ما را چه کسی رقم خواهد زد تا از آن بگریزی یا جانانه به مقابله ی آن بپردازی. در این باره توصیه های متنوعی ارائه شده است.
اگر تصمیم داری مدیری آینده ساز باشی، بهتر است از راههایی آگاه شوی که بهت انگیزه می دهد. این راهها کدامند و چگونه ما را برای "ساختن آینده" ترغیب خواهند کرد؟ پاسخ این دو پرسش را در گفتار پنجم می خوانیم.
"انگیزه ها" نیاز به "جوش درونی" و "پالایش" دارند تا ژرفایی و غنا داشته باشند. ازاین رو، به عنوان مدیر لازم است به "بینشی خلاق" دست یابیم.
در گفتار ششم با "یونگ"، روانپزشک، و روانشناس سوئیسی آشنا خواهیم شد که بینش خلاق را متفکران جهانی، مرهون اویند. ویژگیهای این بینش تعریف شده، و برای دستیابی به آن کافی است سه دستورالعمل یونگ را اجرا کنیم.

در همین فصل و گفتار هفتم، می آموزیم چگونه با "ایده هایمان قدم بزنیم" و در نهایت بتوانیم رهبر درون خود را پرورش دهیم، ( گفتار ۸) .

فصل دوم: بالندگی ذهنی و ارتقای مهارتهای شخصی

فصل دوم حاوی سه گفتار است:
۱ ) آشنایی با تکنیک مغزنگاری؛ چگونه نقشه ی ذهن خود را ترسیم کنیم؟
۲ ) بالندگی ذهنی و ارتقای مغز
۳ ) پرورش یک ذهن آشفته و فهرست بازبینی بهبود تمرکز
فصل دوم با همین ۳ گفتار موجز قرار است راهنمای ما برای "پرورش ذهن و بالندگی مغز" ما باشد. دستورالعملها ساده و فراوان هستند .کافی است کار را از جایی آغاز کنیم. درمی یابیم مغز با ظرفیت شگفت آورش به کمکمان می آید.

فصل سوم: تکنیک های پایه ای و ارتقای مهارت های شخصی

در این فصل، با تکنیکهای پایه ای سروکار داریم تا ما را به اهدافی بزرگ برسانند. گو آنکه در زاویه ی پنهان و آشکار این تکنیک های پایه ای، با موجی از بینشهای خلاق روبه روئیم. 

در فصل سوم که با گفتار ۱۲ آغاز می شود؛ با مجموعه ی فراوانی از فهرستهای بازبینی روبه روئید که به "چک لیست" معروفند. وقتی از "هوش فرهنگی" در این فصل صحبت می شود، به جای تعاریف و توضیحات، با پرسشنامه و "تست" به سراغتان آمده ایم.
به حکم آنکه آدمی همواره در افراط و تفریط است، در همین فصل یعنی گفتار ۲۲ با اختلالی آشنا می شویم به نام "کارشیفتگی." برای رهایی از آن بهتر است ویژگیهای این اختلال را بشناسیم تا در "اوج پیشرفت" و "هوش فرهنگی"، خودمان را از یاد نبریم.
در همین ارتباط از "مدیریت و برنامه ریزی ژاپنی" آگاه خواهیم شد تا به برقراری تعادل و توازن در "کار" و "زندگی" دست یابیم.

آخرین گفتار این فصل ( گفتار ۲۶ ) برای برخی مدیران اندکی "برخورنده" است؛ "مهارتهای پایه ای برای درخشش در مصاحبه های شغلی." شاید مدیری تصور کند چه نیازی به این مهارت داریم؟ عجول نباشیم. "عجله" و "شتاب" ویژگی دیگری است از "عصر دیجیتالیسم."
تصور کنید کسب و کارمان به هر دلیلی تغییر پیدا کرده است. ناگریزیم در جایی دیگر به "استخدام" خود فکر کنیم. آیا می توانیم به مهارتهای خود ببالیم؟
پیش فرض دوم / تصور کنیم همه چیز روبه راه است. همچنان در کسب و کارمان مدیر هستیم، و تمامی امور به فرمان ما اجرا می شود. به عنوان یک ناظر خارجی، "فرد بیرونی"، یا "سوم شخص" یا "فرد غریبه"، منصفانه به ارزیابی خودمان بپردازیم. آیا همین اکنون به خود اجازه می دهیم تا سکان مدیریت را در دست گیریم یا نیازمند مهارتهای تازه ای هستیم و به بینشهای تازه ای نیاز داریم. در این صورت وقت داریم. حداقل می توانیم فصل نخست را با ۸ گفتار آن در همین کتاب بخوانیم.

و ...

از خواندن این کتاب فوق العاده و بهره مندی از کلی تجربیات معلم بازاریابی خود را مسلح به ابزارهای فروش کنید.

عنوان کتاب
چهل گفتار پیرامون ارتقای مهارتهای فروش
نام نویسنده
پرویز درگی ؛ معلم بازاریابی
مشخصات ظاهری
256 صفحه
نوبت چاپ
نهم
سال نشر
1399

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...