فضای شدید رقابتی و تغییر و تحولات دنیای مدرن، مسیر کسب و کارها را بسیار پیچیده کرده است؛ در نتیجه کارآفرینان و صاحبین کسب و کار هوشمند به دنبال ابزارها و منابعی هستند که به آن‌ها کمک کند تا در این فضای رقابتی به طور حرفه ای با چالش ها مقابله کرده و جایگاه درستی در بازار بسازند. یکی از مهم ترین و مؤثرترین راهبردها همکاری با مشاورین و متخصصین کسب و کار است. اما سؤالی که برای همه ما دغدغه شده این است که واقعا بهترین مشاور کسب و کار چه کسی است؟ در ادامه، ویژگی های اساسی برای پاسخ به این سؤال و تشخیص بهترین مشاور کسب و کار را ارائه می دهیم. 

مهارت‌های تخصصی بهترین مشاور کسب و کار

 تجربه در زمینه ی‌ کسب و کارهای مختلف

بهترین مشاور کسب و کار یعنی کسی که با تجربه گسترده در زمینه بازاریابی و رفتار بازار در کسب و کارهای مختلف قادر است تحلیلی عمیق و اصولی از رفتار مشتریان آنان ارائه دهد؛ به عبارت دیگر با بررسی روند رشد بازار، رقبای قدرتمند، تغییر در سلایق مصرف‌کنندگان و... می تواند به راهکارهای مناسبی برای توسعه کسب و کار و برند شما دست یابد.

مهارت تجزیه و تحلیل

مشاور کسب و کار با داشتن توانمندی تجزیه و تحلیل داده های بازار و حوزه کاریتان می‌تواند به شما در درک درست الگوهای رفتاری و مصرفی مشتریان کمک کرده و استراتژی‌های بازاریابی شما را بر اساس همین تجزیه و تحلیل تحلیل بهینه‌سازی کند. مانند مشاوری که از اطلاعات فروش برای شناسایی تغییرات عرضه و تقاضا استفاده کرده و راهکارهایی برای بهبود پخش و توزیع محصولات ارائه می دهد.

آشنایی با تکنولوژی

مشاور کسب و کار با داشتن دانش به روز در حوزه تکنولوژی‌های جدید می‌تواند شما را در مسیر استفاده از ابزارها، نرم افزارها و سیستم های نوین کسب و کار راهنمایی کند. به عنوان مثال، با بررسی و معرفی نرم‌افزارهای جدید CRM برای بهبود و سیستماتیک شدن فرآیند فروش به شما راهکار می دهد.

سرویس مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) با هدف بهبود سیستم فروش توسط دپارتمان توسعه مؤسسه نمو قابل برنامه ریزی و اجرا برای سازمان شما می باشد. جهت پشتیبانی اثربخش این سرویس، آموزش های لازم برای استفاده بهینه از سیستم مدیریت ارتباط با مشتری توسط کارشناسان متعهد نمو ارائه می گردد.یک حسابدار بدون داشتن نرم افزار حسابداری نمی تواند به انجام فعالیت های اصلی خود بپردازد متاسفانه در بسیاری از شرکت ها هنوز به نرم افزارهای هوشمندی که میتواند ابزار اصلی و مهم سازمان فروش و بازاریابی باشد اعتقادی پیدا نکرده اند و صرفا و به تنهایی دنبال نتایج فروش هستند غافل از اینکه رسیدن به نتیجه فروش دارای مسیر و فرایندی بوده که بایستی برای آن تدبیر و راهکار داشت.

مهارت‌های نرم بهترین مشاور کسب و کار

مهارت های ارتباط مؤثر

مشاور کسب و کار با داشتن مهارت های ارتباط مؤثر قادر خواهد بود در جلسات تیمی با اعضای تیم کارفرما جهت به اشتراک گذاشتن اطلاعات لازم به بهترین شکل تعامل داشته باشد؛ این موارد می تواند شامل فعالیت هایی چون ارائه گزارشات هفتگی، بررسی چالش ها و مسائل پیش آمده،ارائه راهکارهای متناسب ،  تشریح استراتژی ها و اهداف تعریف شده و ... باشد.

مدیریت تعارضات

مشاور کسب و کار به کمک مهارت های مدیریت تعارضات این توانایی را دارد که در مواقع بحرانیِ بروز تعارضات تیم شما را به صورت حرفه ای هدایت کند. فرض کنید در زمان معرفی و پیاده سازی استراتژی های جدید ، توسط افراد ذی نفع تعارضاتی شکل بگیرد که بدلیل برخی بدعت ها پیشین براحتی و زمان مناسب این مهم شکل نگیرد ؛  اینجاست که یک مشاور حرفه ای می تواند با تعامل مثبت این تعارضات را به درستی مدیریت کند.

تجربیات 12 ساله موسسه نِمُو در پیاده سازی برنامه های اجرایی توسعه بازار نشان داده است پس از رفع هر گونه تعارض فرایندی یا وظیفه ای که بواسطه شفاف سازی صورت گرفته است بیشترین تعارضات در بخش ارتباطی بوده که متاسفانه ریشه در فرهنگ آموزش عمومی ما دارد . کارکنان و مدیران بواسطه کمبود یا فقدان مهارت های نرم ارتباطی موثر نمی توانند بخش اعظم تعارضات خود را مدیریت و بهبود بخشند. 

انگیزه بخشی :

یک مشاور کسب و کار با روحیه ای مثبت و الهام‌بخش می‌تواند انگیزه لازم را در تیم شما جهت ارائه ایده‌ها و راهکارهای نوآورانه و همچنین دنبال کردن اهداف جدید به وجود آورد. این اتفاق با به اشتراک گذاشتن داستان و تجارب موفقیت‌های گذشته  قدرتمندتر می شود.


خلاصه کلام


قبل از اینکه دنبال پاسخی برای سؤال "بهترین مشاور کسب و کار کیست؟" باشیم باید به این نکته توجه کنیم که یک مشاور حرفه ای همانند یک شریک استراتژیک می‌تواند نقش مهمی در راهبری موفقیت های سازمان شما بازی کند. از آنجایی که هر کسب و کاری دارای چالش‌ها و فرصت‌های منحصر به فرد خود است، انتخاب مشاوری با توانمندی‌های تخصصی و مهارت های نرم لازم، مسیری روشن را برای رسیدن به اهداف سازمانی شما باز خواهد کرد.

بهترین مشاور کسب و کار، با تجربه کافی در زمینه‌ کسب و کارهای مختلف، مهارت‌ تجزیه و تحلیل و شناخت تکنولوژی های روز، می‌تواند از داده‌های بازار و حوزه کاری شما به عنوان نقطه عطف برای یک تصمیم‌گیری هوشمندانه استفاده کند. علاوه بر آن، با بهره گیری از مهارت‌های نرم مانند ارتباط مؤثر، مدیریت تعارضات و انگیزه و الهام بخشی، قادر خواهد بود هماهنگی و تعامل لازم را در بین اعضای تیم شما در راستای رسیدن به اهداف تعریف شده ایجاد کند. در نهایت، همه ی این ویژگی ها در کنار هم به شما کمک می‌کند تا با حضور این مشاور  به یک تیم موفق تبدیل شوید. 

بطور خلاصه اگر خواستید مشاوری انتخاب کنید ؛ موارد ذیل را بررسی کنید : 

1- بررسی رزومه اجرایی 

2- بررسی و استعلام از کارفرمایان پیشین 

3- مشخص شدن نحوه تعامل و نوع همکاری با مشاور ( پروژه ای یا ساعتی ) ؛ در فعالیت های ساعتی معمولا بدلیل باز بودن مباحث و ایجاد اتاق فکر ؛ رسیدن به نتایج ملموس پیجیده تر هست مگر اینکه به توافق مشترک و طرفین برسید . 

4- مشخص شدن برنامه اجرایی ؛ ترجیحا با گانت چارت 

5- تعریف شاخص های ارزیابی مورد توافق طی دوره همکاری 

6- بررسی همکاران تیم مشاوره 

7- بررسی ادعا 

دپارتمان توسعه بازار مؤسسه نمو با وجود تیمی متخصص از مشاورین حوزه کسب وکار، تجربه سال ها پروژه اجرایی در دل بازار و همکاری با کارفرمایان در زمینه های شغلی مختلف برای ارائه بهترین خدمات مشاوره در کنار شما خواهد بود. جلسات مشاوره کسب و کار نمو با حضور دو کارشناس خبره، ارائه ایده های کاربردی و گزارش نهایی در قالب جمعبندی براساس نیازها و چالش های واقعی کسب و کار برگزار می شود.