شما به هر دلیلی ممکن است نیاز به برگزاری یک وبینار آموزشی داشته باشید، اجرای آموزش های مورد نیاز سازمان و یا شرکت تان، بازاریابی محتوایی برای گسترش شبکه ی ارتباطی و آموزش به مشتریان تان و ... که می تواند بخشی از شرح وظایف و یا برنامه توسعه کسب و کار شما باشد. جدا از دلیلی که برای برگزاری وبینار دارید، حتما دغدغه ی اثربخش بودن آموزشی که می خواهید ارائه بدهید ذهن شما را درگیر می کند.یک وبینار جذاب و اثرگذار نیازمند اختصاص میزان قابل توجهی زمان، انرژی و تلاش است و در صورتی که شما بدون یک برنامه اصولی و سازماندهی شده اقدام کنید، به نتیجه مطلوبی نخواهید رسید. در ادامه سه عنصر کلیدی مورد نیاز برگزاری یک وبینار اثربخش و موفقیت آمیز توضیح داده شده است که مطمئن باشید نقشه اصلی راه را در ذهن شما ترسیم خواهد کرد.

1_ هدف گذاری کنید.

دقیقا عین هر آموزش اثربخشی برای اولین قدم حتما باید اهداف کلی، جزئی و رفتاری را تعریف کرده تا بتوانید استراتژی وبینار خود را طراحی کنید. در واقع شما با تعریف درست اهداف مشخص می کنید که از برگزاری این وبینار آموزشی چه قصدی دارید و دنبال چه چیز هستید:

آیا قصد دارید دانش و یا مهارت خاصی را به کارکنان سازمان و یا شرکتتان آموزش دهید؟

آیا می خواهید محصول جدیدی را به مشتریان معرفی کنید و یا نحوه استفاده از آن را آموزش دهید؟

آیا هدف شما برگزاری یک وبینار به صورت آزاد برای گروهی از مدیران است؟

2_ فعالیت هایتان را سازماندهی کنید.

از اولین مرحله کار، نیازسنجی، طراحی محتوا، انتخاب مدرس و یا سخنران، اطلاع رسانی، ثبت نام، برگزاری و ارزیابی، فعالیت های زیادی تعریف می شوند که باید با دقت برنامه ریزی، اجرا و پیگیری شوند. این فرآیند باید چنان سازماندهی شده تعریف شود که در هنگام اجرا و پیگیری فعالیت ها، کوچک ترین موردی از قلم نیفتد تا شما را در نهایت به سر منزل مقصود، اجرای یک وبینار اثربخش، برساند.

ما این کار را برای شما آسان کرده و "جعبه ابزار برگزاری وبینار آموزشی"  را تدارک دیده ایم که با استفاده از آن شما قادر خواهید بود تمامی ابزار لازم و گام های اجرایی برگزاری یک وبینار موفق را بدون هیچ کم و کاستی در یک پکیج کامل در اختیار داشته باشید . 

لینک محصول

3_ اقدامات بعد از وبینار را رها نکنید.

بعد از برگزاری وبینار اقدامات لازم را بلافاصله و بدون هیچ درنگی پیگیری کنید. در لحظه اتمام وبینار، در قالب یک نظرسنجی چه به صورت پرسشنامه آنلاین و چه به صورت ثبت نظرات در چت باکس و یا گروه مجازی بازخورد فراگیران را جمع آوری و ثبت نمائید.  اگر برای آموزش خود گواهینامه تعریف کرده اید، فرآیند آماده سازی و چاپ را دنبال کرده و خیلی سریع گواهینامه ها را بدست مخاطبین هدف برسانید. فایل های ارائه، ویدئوهای آموزشی و منابع اطلاعاتی باید در اولین فرصت برای افرادی که در وبینار شرکت کرده اند ارسال شود. اگر مخاطبین هدف این وبینار، مشتریان شما هستند، این بهترین فرصت برای حفظ و تدوام ارتباط ایجاد شده است که نباید آن را از دست بدهید.

نویسنده : هلیا امیری/ مدیر دپارتمان یادگیری نِمُو